KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14177479
nr 1417 7479
Thomas Sidney Cooper
(1803-1902), England
Akvareller, 2 st, Signerad, daterad 1869. Akvarell, bildmått: 18x25cm, yttermått inklusive ram: 32x39cm
Thomas Sidney Cooper, engelsk bildkonstnär född 1803 i Canterbury, död 1902 i London.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:45:47
6/9 20:40:47
Thomas Sidney Cooper
Läs mer om Thomas Sidney Cooper